איך תגדילו את סיכויי ההצלחה שלכם במכרזים וראיונות עבודה, אפילו שרובכם מאמינים שהם תפורים?

זה המקום שלך לגלות את כל מה שצריך לדעת על הכנה מקצועית למכרזים שמשפרת את יכולות השיווק העצמי ומגדילה את סיכויי ההצלחה במכרזים. פעם חשבו שמכרזים קשורים רק למקצועיות, הכלים שבאתר ידגימו לכם שהשיחה השיווקית היא זו שמובילה להצלחה. היא לא כישרון מולד, היא יותר שיטתית ממה שחשבתם, והרבה יותר משמעותית מכדי לוותר עליה. תכל'ס, הצלחה במכרזים היא לא עניין של מזל, אלא שיטה שמובילה לתוצאה!

רוצים להגדיל את סיכויי ההצלחה במכרז הבא? צרו איתי קשר עוד היום- 0522-435-259 או shiritbi@sts4u.com

רושם ראשוני בראיון עבודה ומכרז


... "אמרו לי שלא שידרתי ביטחון עצמי, שלא הרשמתי במקצועיות שלי אפילו שיש לי ניסיון בתחום... הודיעו לי שלא נבחרתי בעיקר בגלל ששפת הגוף שלי שידרה חולשה ולא הרשימה את הוועדה..."

נשמע מוכר?

יותר מידי אנשים מאמינים שלהיות אותנטי ולומר את האמת שלך זה הכי... לכן הם אומרים את מה שהם חושבים בפרצוף למראיינים בראיונות עבודה ובוועדות איתור או במכרזים, ושפת הגוף שלהם תומכת במסרים שהם משדרים. הם מתנהגים מול וועדות המכרזים או בראיונות עבודה בדיוק כמו שהם מתנהלים ביומיום. התוצאה לרוב כישלון.

אי הצלחה בראיון עבודה או במכרז בגלל ששפת הגוף שלך לא תאמה את ציפיות חברי הוועדה מתסכלת. אתה יודע שיש לך ניסיון עשיר, שהבוסים מרוצים ממך, שכבר הוכחת את יכולות הניהול שלך, ובכל זאת, בגלל אי אלו תנועות של הגוף לא נבחרת...

שפת הגוף מבטאת את התחושות והמחשבות שלך. אם אתה חושש לרוב ירעד קולך, תשב בצורה רפויה, תדבר באופן לא הכי ממוקד וברור. ואם אתה לחוץ, אתה עלול להיתקף ב- black out  ולשכוח את כל ההישגים וההצלחות שלך. התוצאה אחת! למרות שאתה מוכשר, כשיר ומיומן, לא הצלחת במכרז.

חשוב שתדע, ששפת הגוף איננה גזירה משמים!

  • מכרז הוא שיחת מכירה שלך לאנשים שיושבים בוועדה. אם קשה לך לשווק ולמכור אותך זה עלול לבוא לידי ביטוי גם בהבעות הפנים, במילים שתבחר ובתנועות הידיים שלך. לכן, ראשית, שנן לעצמך כמה שיותר פעמים את המשפט הבא – "מכרז הוא שיחת מכירה, אני המוצר, אני המוכר, ואני עומד למכור אותי הכי טוב שאני יכול".
  • כשאתה נכנס לחדר בו יושבת הוועדה, היכנס בקומה זקופה שמשדרת ביטחון ועוצמה, חייך קלות לעבר המשתתפים, זכה את כולם במבט מהיר ושב בקלילות במקום המיועד. אל תנחת על הכיסא.
  • אל תשלב ידיים ואל תשכל רגליים, כולל לא ברגלי הכיסא עליו אתה יושב. הידיים והרגליים הם כמו שני מעגלים חשמליים, וברגע שאתה משלב אותם המסר שאתה משדר לעולם הוא – "אני סגור" וסגירות כידוע, היא אנטי תזה של עוצמה וביטחון. 
  • השתדל לשמור על מבט ישיר אך לא נוקב בחברי הוועדה.
  • הבט בנקודה דמיונית שבין שתי העיניים של כל חבר וועדה אליו אתה מדבר.
  • אל תשים תיק, ניירות, קלסרים, וחפצים אחרים, לא על הרצפה ולבטח לא על שולחן הוועדה, כי זו פלישה לטריטוריה שלהם.
  • רוצה להציג לוועדה 3 דברים חשובים השתמש בטריק של המארינס האמריקאי: הצג את המשפט המרכזי ותמוך בכל משפט משנה באמצעות הצגת אצבעות יד שמאל למספרים 1 2 3, למשל: "אני מתאים לתפקיד בזכות 3 דברים מרכזיים: 1. (הצג אצבע ראשונה) אני בעל ניסיון ניהולי עשיר 2. (הצג אצבע שנייה) אני בעל יכולות הנעה, גיוס ורתימה של אנשים. 3. (הצג אצבע שלישית) אני מצויד בידע המקצועי החיוני לתפקיד. שימוש באצבעות היד להדגשת המסר המילולי מחזק אותו ומאפשר לך להצטייר עצמתי יותר ומלא ביטחון מול המראיינים.
  • כשאתה מדבר, זכור שיש לך שתי ידיים המיועדות לחיזוק והדגשת מסרים: רוצה לומר "אמינות חשובה לי"? אמור את המשפט ושים את ידך הימנית במקום של הלב. חיזוק המסר המילולי במסר בלתי מילולי משדר מסר עצמתי.
  • מתרגש? במקום ליפול למלכודת ההתרגשות ספר לוועדה שאתה שמח להיות ומתרגש להציג להם את יכולותיך לתפקיד המיועד. זה נקרא סובלימציה- עידון הרגשות.
  • הריאיון או המכרז הסתיימו, קום בקלילות מהכיסא, הבט בחברי הוועדה, אמור "תודה", צא בקומה זקופה מהחדר וסגור את הדלת בקלילות אחריך.
100% רושם ראשוני במכרז או בראיון עבודה מורכבים מ-
55% שפת הגוף
38% הקול
7% המילים

מודעות לשפת הגוף שלך ככלי לחיזוק מסרים מילוליים עשויה לעשות את ההבדל בין הפסד לזכייה במכרז. כי בעוד 7% מהרושם שאנו יוצרים מבוסס על מילים יתר 93% מבוססים על המסרים הבלתי מילוליים- 38% משפיע הקול שלנו ו- 55% משפיעה שפת הגוף שלנו (כך לפי נוסחת הרושם הראשוני של חוקר התקשורת מהרביאן). לכן, גם אם לדעתך אתה מוכן למכרז מבחינת התוכן, חשוב שתכין את עצמך בצורה מקצועית גם לשידור המסרים הנכונים באמצעות שפת הגוף, כי זה מה שיעשה את ההבדל בין הפסד לניצחון.

לאימון וסימולציות לשיפור שפת הגוף
לקראת מכרז או ראיון עבודה צור קשר
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה